Less than 3 weeks to vote!

With only three weeks to go before the SNH48 Group 7th General Elections, a new set of results was released on July 26th.

As in past weeks, this update listed the Top 58 members plus the Bottom 20 members without any numbers and was announced at the end of the SNH48 Team SII evening stage.

Top 1 to 16

Click to enlarge
1. Sun Rui (SNH48 Team SII)
2. Lu Ting (SNH48 Team NII)
3. Song XinRan (SNH48 Team X)
4. Zuo JingYuan (GNZ48 Trainee)
5. Shen MengYao (SNH48 Team HII)
6. Duan YiXuan (BEJ48 Team B)
7. Zheng DanNi (GNZ48 Team NIII)
8. Lin SiYi (SNH48 Team HII)
9. Xie LeiLei (GNZ48 Team G)
10. Zhang QiongYu (GNZ48 Team G)
11. Fei QinYuan (SNH48 Team HII)
12. Yang BingYi (SNH48 Team X)
13. Zhang Xin (SNH48 Team HII)
14. Wang XiaoJia (SNH48 Team X)
15. Liu LiFei (GNZ48 Team NIII)
16. Tang LiJia (GNZ48 Trainee)

 

Top 17 to 32

Click to enlarge
17. Xu YangYuZhuo (SNH48 Team HII)
18. Su ShanShan (BEJ48 Team E)
19. Yuan YiQi (SNH48 Team HII)
20. Chen Ke (GNZ48 Team G)
21. Liu ZengYan (SNH48 Team SII)
22. Wang RuiQi (SNH48 Team X)
23. Ran Wei (SNH48 Team X)
24. Fang Qi (GNZ48 Team Z)
25. Zeng AiJia (GNZ48 Team G)
26. You Miao (SNH48 Team SII)
27. Li Hui (CKG48)
28. Liang WanLin (GNZ48 Team Z)
29. Lu TianHui (SNH48 Team NII)
30. Bai XinYu (BEJ48 Team J)
31. Xu ChuWen (GNZ48 Team G)
32. Qing YuWen (BEJ48 Team B)

 

Top 33 to 48

Click to enlarge
33. Zhu YiXin (GNZ48 Team G)
34. Shi ZhuJun (GNZ48 Trainee)
35. Zhou ShiYu (SNH48 Team NII)
36. Li XingYu (SNH48 Team X)
37. Zhang Xi (SNH48 Team NII)
38. Shen XiaoAi (BEJ48 Team B)
39. Hong JingWen (GNZ48 Team NIII)
40. Jiang Yun (SNH48 Team SII)
41. Jin YingYue (SNH48 Team NII)
42. Jiang ShuTing (SNH48 Team HII)
43. Yang YuXin (IDOLS Ft)
44. Li JiaEn (SNH48 Team HII)
45. HeYang QingQing (BEJ48 Team J)
46. Qi Jing (SNH48 Team X)
47. Wang XiZin (GNZ48 Team Z)
48. Luo KeJia (GNZ48 Team G)

 

Top 49 to 58 and Bottom 20

Click to enlarge

All the names below are not ranked. They are sorted by Chinese alphabetical order. Any names in BOLD on the “Bottom 20” list is at risk of being demoted to “IDOLS Ft”.

TOP 49-58

Cheng Ge (BEJ48 Team B)
Chen Lin (SNH48 Team X)
Liu Jie (SNH48 Team NII)
Liu QianQian (GNZ48 Team NIII)
Sun ZhenNi (SNH48 Team HII)
Wang FeiYan (SNH48 Team X)
Wu WuFei (GNZ48 Team NIII)
Xie AiLin (GNZ48 Team NIII)
Zhang Yi (SNH48 Team NII)
Zhang YuXin (SNH48 Team NII)

BOTTOM 20

Cheng YuLu (BEJ48 Team E)
Chen YuZi (SNH48 Team SII)
Hong PeiYun (SNH48 Team HII)
Liu Guo (GNZ48 Trainee)
Lv Rui (BEJ48 Team B)
Ma XinYue (GNZ48 Trainee)
Mao YiHan (CKG48)
Sun XiaoYan (BEJ48 Team B)
Wang CuiFei (GNZ48 Team Z)
Wang DanNi (BEJ48 Trainee)
Wang JiaYu (CKG48)
Wang XinYanTianTian (SNH48 Team HII)
Wei XiaoYan (CKG48)
Xu JiaYin (GNZ48 Team NIII)
Xian ShenNan (GNZ48 Team NIII)
Yang QingYing (GNZ48 Team G)
Yang YunHan (CKG48)
Zhang YouNing (CKG48)
Zhou QianYu (CKG48)
Zuo Xin (CKG48)